Dzisiaj przez politykę migracyjną, przez obronę naszej polityki wewnętrznej, przez politykę historyczną pokazujemy, że chcemy dialogu. Europa to nie tylko Berlin i Paryż, ale też Warszawa i Budapeszt – powiedział poseł koła Wolni i Solidarni Sylwester Chruszcz.

Podpisanie nowelizacji ustawy o IPN wskazuje, że Polska coraz mocniej pokazuje, że jest narodem suwerennym. Coraz większy nacisk kładzie się na podmiotowe traktowanie państwa.

– Dzisiaj przez politykę migracyjną, przez obronę naszej polityki wewnętrznej, przez politykę historyczną pokazujemy, że chcemy dialogu. Europa to nie tylko Berlin i Paryż, ale też Warszawa i Budapeszt. Chcemy Europy wielu narodów, w której one się ze sobą ścierają, to oczywiste – wskazał.

Parlament Europejski rozpatrzy dziś wniosek o odwołanie Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceprzewodniczącego izby. Ta sytuacja pokazuje, w jakim miejscu jest Europa – podkreślił Sylwester Chruszcz.

– To pokazuje, w którym miejscu jest Europa. Jeśli w Europie atakuje się życie, podstawy chrześcijańskie; jeśli w Europie odrzuca się wartości, na których ta Europa powstała, to nie ma problemu. A kiedy my, Polacy, bronimy swojego punktu widzenia, to już chce się nas karać – dodał.

Źródło: http://www.radiomaryja.pl/informacje/u-nas-s-chruszcz-unia-europejska-paryz-berlin/